Yerel SEO

Yerel SEO Nedir?

Arama motorları sonuç getirirken özellikle söz konusu işletmeler olduğunda size en yakın sonuçları getirebilmek için konumunuzdan faydalanır. Konumuza yakın işletmeler haritalardan işaretli bir şekilde karşınıza çıkar. Ya da sıralamada ilk sayfalarda size yakın işletmetleri gösterir.

Konumunuza göre çıkan sonuçlara “yerel sonuçlar” demekteyiz. Yerel sonuçlarda organik ziyaretçi çekmek ve yerel aramalarda üst sıralarda yer almak için yapılan tüm SEO çalışmalarına da yerel (local) SEO demekteyiz.

Kurumsal bir işletme olarak belirli bir bölgeye hizmet veriyorsanız  o bölgedeki insanların size ulaşmasını istersiniz. Bu yüzden SEO çalışmaları için hedef kitlenizi ve bölgenizi en doğru şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

Seotech olarak hizmet verdiğiniz bölgelerdeki sonuçlarda üst sıralara çıkmanızı sağlıyoruz. Yerel aramalarda organik ziyaretçi çekerek müşteriniz olma ihtimali yüksek kullanıcılara ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu sayede geri dönüşüm oranlarını arttırıyoruz.


Geri Dönüşüm Oranlarını Arttırın

Yerel SEO çalışmaları ile geri dönüşüm oranlarını arttırmanız mümkün. Size en yakın lokasyonda bulunan potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Rekabetten Yerel SEO İle Sıyrılın

Yerel işletmeler ve kobiler yerel SEO çalışmaları ile dev rakipleri arasından sıyrılarak kendi bölgesinde hakimiyet ilan edebilir.

Yerel SEO İle Büyümenizi Hızlandırın

Yeni kurulmuş bir işletme iseniz yerel aramalarda görünerek kuruluş aşamasını çabuk bir şekilde atlatabilir ve hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz.


İşiniz İçin Yerel SEO Gerekli Mi?

Seotech olarak müşterilerimiz için en doğru SEO çalışmalarını yürütmekle yükümlüyüz. Bu yüzden hangi bölgeler için çalışma yürüttüğünüz bizim için önemlidir. Öncelikle cevap vermemiz gereken sorulardan biri “işiniz için yerel SEO gerekli midir?”

Küçük işletmeler, yerel hizmetler ve kobiler için oldukça uygun olan yerel SEO çalışmaları sizin iş politikanız ile ne kadar uyumlu? Hedef kitleniz ne kadar geniş? Yerel SEO çalışmaları işinize ne kadar yarayacak?

Seotech olarak doğru adımları atabilmemiz için öncelikle bu soruların cevaplarını veriiyoruz. Ardından gerekli ise yerel SEO çalışmaları ile hedefinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlıyoruz.

İşiniz için yerel SEO’nun gerekli olup olmadığı öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Yerel SEO Teklifi Alın

Local SEO ile hedef kitlenize bir adım daha yaklaşmanızı sağlıyoruz. Kullanıcı deneyimine önem veriyor kalıcı sonuçlu çözümler üretiyoruz. Seotech olarak işinizin büyüklüğü ne olursa olsun sizi her zaman daha ileriye taşımayı hedefliyoruz.


Mobil Aramalara Önem Verin

Yerel SEO çalışmalarında mobil aramalar olmazsa olmazdır. Çünkü akıllı telefonların izlenilebilirliği oldukça fazladır. Lokasyon açısından yakın sonuçları en doğru şekilde getirmeye olanak sağlayan akıllı telefonlar arama motoru optimizasyonu çalışmalarında önemli bir konumdadır.

Seotech olarak web sitenize yaptığımız çalışmalar ile mobil kullanıma uyumlu bir hale getiriyor sayfaların açılış hızlarını arttırıyoruz. Bu sayede telefonlardan yapılan aramalarda üst sıralara çıkmanızı sağlıyoruz.

Yerel SEO’da uzmanlaşmış kadromuz yüksek geri dönüşüm oranlarına ulaşmanız için çalışmaktadır.

Yerel SEO Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Hizmet verdiğiniz bölgelerde kullanıcılara ulaşmanız için eksiksiz site içi ve site dışı SEO çalışmaları yürütüyoruz. Backlink çalışmalarında yerel sonuç odaklı stratejiler gerçekleştirerek sitenizin yerel organik trafik almasını sağlıyoruz.

Yerel SEO çalışmalarında her zaman aramalarda üst sıralara çıkmanıza gerek yoktur. Google My Bussiness ve tüm sosyal medya platformlarında işletmenizin kaydını gerçekleştirmeli çalışma saatlerinden, lokasyonunuza, telefon numaranızdan işletmeniz hakkındaki fotoğraflara kadar eksiksiz bir biçimde işletmeniz hakkındaki bilgileri bu platformlarda sergilemelisiniz.

Doğru anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşmalı, nitelikli içerikler sunmalı, kullanıcı deneyimini ön plana çıkarmalı ve tabi ki müşterilerinizin olumlu yorumlar yapmasını sağlamalısınız.

Yerel SEO irili ufaklı tüm işletmeler için son zamanlarda en çok dikkat edilen konulardan biridir. Dijital pazarlama alanında uzman firmamız sosyal medyada en iyi şekilde temsil edilmeniz için çalışmaktadır. Dolayısıyla yerel aramalar için en önemli bileşenleri bir araya getiriyoruz.