Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online itibar yönetimi markaların sosyal medyada ne sıklıkla konuşulduğu, haklarında yapılan olumlu olumsuz yorumların takibi ve analizi olarak açıklanır. Online itibar yönetimi sosyal medya takibi olarak da tanımlanır.

Seotech olarak SEO çalışmalarını yanı sıra online itibar yönetimi de gerçekleştirmekteyiz. Dijital pazarlamanın tüm alanlarında sistematik bir biçimde hareket ediyor ve markanızın değerini yükseltebilmek için çalışıyoruz.

En gelişmiş sosyal medya takip araçlarını kullanarak düzenli olarak raporlar sunuyoruz. Markanızın ve kendinizin sosyal medya nasıl bir imaja sahip olduğunu öğrenmek hakkınızda yazılanları takip etmek isterseniz bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.


Online İtibar Yönetimi Uzmanlıklarımız

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Yorum Analizleri ve Takip

Sosyal Medya Raporlama

Olumsuz İçerik Müdahalesi


Online İtibar Yönetimi Neden Gereklidir?

Sosyal medya platformlarında geçirilen sürenin artması ile artık insanlar markalar ve kişiler hakkında daha fazla araştırma ve yorum yapmaya başladılar. Özellikle markalar hakkında yapılan olumsuz yorumlar marka konumlandırma üzerine olumsuz bir etki bırakmaktadır.

Bu imajı düzeltmek, markanız hakkında olumlu yorumları ön plana çıkarmak online itibar yönetimi ile sağlanmaktadır.

Tüketiciler bir ürün ya da hizmet satın almadan önce internette araştırma yapmaktadır. Kimi zaman karar sürecinin en başında kimi zamanda en sonunda, kullanıcı yorumları karar verme aşamasında etkili olmaktadır.

Online itibar yönetimi dijital pazarlama ve marka konumlandırma açısından önemli bir yere sahiptir. Web ortamında ve sosyal medya da takibi sağlamak, denetleyici olmak marka konumlandırma açısından bir zorunluluk haline geldi.


Online İtibar Yönetimi Teklifi

Online itibar yönetimi ile markanızı sosyal medya ve tüm web ortamında takibini sağlayabilirsiniz. Online itibar yönetimi ekibimizden teklif almak, sosyal medya takibi, SEO, dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmak isiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.


Online İtibar Yönetiminde Hızın Önemi

Markanız ve hakkınızda yapılan kötü yorumlar, aşağılaycı ifadeler, argo içerikler, hakaretler için hızlı bir şekilde tepki vermek oldukça önemlidir. Bu gibi içeriklere kimi zaman yorumlar ya da yazılı açıklamalar ile cevap verilirken. Kimi zamanda hukuki haklarınızı kullanmaktayız.

Bu gibi durumlarda hızlı bir şekilde hareket edebilmek yayılabilecek olan söylentileri, kötü reklamları kısa sürede engelleyecektir. Marka değerinizi korumak için en hızlı şekilde harekete geçiyor ve sizleri haberdar ediyoruz.


Online İtibar Yönetimi Hakkında SIk Sorulan Sorular

Sosyal medya takibi yapan yazılımlar sayesinde internet ortamında hakkınızda yapılan tüm yorumlar, paylaşımlar taranır. Ardından gruplama aşamasına geçilir. İyi ve kötü yorumlar raporlanır. Genel itibari ile yazılımlar sayesinde hiçbir içeriğin gözden kaçırmadan takip edebilmekteyiz.

Online itibar yönetimi ve sosyal medya takibi işlemlerini yürüttüğümüz firmalar ve kişiler ile karşlıklı gizlilik anlaşmaları imzalıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz işlemlerde gizlilik esası ile hareket ediyoruz. Hizmet verdiğimiz firma ve isimlerin kimliklerini açık etmiyoruz.

Bu konuda gerçekleştirdiğimiz anlaşmalar ile gizliliğinizi güvence altına alıyoruz.

Online itibar yönetimi marka konumlandırmaya değer veren firmalar, sosyal medya takibi sağlamak isteyen kişisel tarafından yapılmaktadır. Kısacası isteyen herkes online itibar yönetimi hizmeti alabilmektedir.

Online itibar yönetimi tüm sosyal medya denetimini kapsamaktadır. Öncelikle online ortamda hakkınızda yapılan yorumlar ve paylaşımların tamamının takibi sağlanır. Ardından analizler çıkarılır. Oluşturulan raporlar müşterilere iletilir.

Hakaret, aşağılama, küfür içeren içerikler hakkında yasal işlemler başlatılır. Hakkınızda bulunan olumsuz yorumların sayısı azaltılmaya çalışarak marka itibarı yükseltilir.