Facebook Reklam Hizmetleri

2 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısına sahip Facebook en popüler sosyal medya platformu olarak ön plana çıkmakta. Öyle ki bugün Facebook bir ülke olsaydı Çin ve Hinsistan’ın önünde dünyanın en büyük ülkesi olarak yerini alırdı.

Kullanıcı sayısının fazlalığının yanı sıra etkileşim açısından oldukça tempolu olan Facebook’da bir dakikada 3.298.611 paylaşım yapılmakta. Aynı zamanda her yaş kategorisinden insana hitap etmesi sayesinde dijital pazarlamanın da kalesi konumundadır. 

Büyük küçük tüm işletmelerin bütçelerine göre reklam kampanyaları düzenleyebileceği Facebook, özellikle internetten satış yapan firmalar için önemli bir gelir kaynağıdır.

Facebook’da reklam vermek, reklam stratejisi belirlemek ve reklam oluşturmak istiyorsanız, Seo Tech Facebook Reklam Ajansı marka değerini katlayacak geri dönüşümü yüksek reklam çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

Dakikada 50.000 Link Paylaşımı

Facebook'da yer alan her içerik dünyayı dolaşır. Facebook kullanıcılarının paylaşma isteğinden yararlanıp bir reklam oluşturmaya ne dersiniz.

Günlük Aktif 1 Milyar Kullanıcı

Günlük 1 milyar kullanıcının aktif olduğu bir ağ olan Facebook'ta mutlaka sizin potansiyel müşterileriniz de yer alıyor. Tek reklamla onlara ulaşın.

Dakikada 3.125.000 Beğeni

Facebook kullanıcıları etkileşime hazırdır. Facebook reklamları sayesinde potansiyel müşterilerinizden on binlerce beğeni alabilirsiniz.

65 Milyon İşletme Sayfası

65 milyon işletme 1 numaralı sosyal medya platformunda paylaşım yapıyor reklamlara çıkıyor. Profesyoneller sayesinde siz de görünür olun.

Facebook Reklam Modelleri

Facebook’ta reklam vermek istediğiniz çok çeşitli modeller arasından bütçenize, kampanya stratejinize ve hedef kitlenize en uygun olan modeli seçme şansınız vardır. Aynı zamanda Facebook hesabınız üzerinden Messenger ve Instagram reklamlarını da yayınlayabilirsiniz. Facebook reklam hizmetlerimizden hangisi için bir çalışma talep ederseniz anında harekete geçebilmekteyiz.

Sağ Sütun Reklamları

Anasayfa’nın sağ tarafındaki sütun da yer alan reklamlar belirlediğiniz kitlelere gösterilir. Sağ sütun reklamları yalnızca bilgisayar kullanıcılarında gösterilmektedir. Eğer mobil ziyaretçi hedeflersiniz bu reklam modelini kullanmamanız gerekmektedir.

Akış Reklamları

Akış reklam modeli Facebook reklamları arasında en etkili olan modeldir. Hedeflediğiniz grubun zaman tünelindeki akışta yer alan reklamlar beğeni çekmek ve etkileşime geçmek açısından değerlidir. Mobil ve masaüstü kullanıcıları reklamları görebilir.

Grup Reklamları

Facebook’ta grubunuza reklamlar ile takipçi çekmek istiyorsanız Grup reklamlarını tercih edebilirsiniz. Gruplar sayfanın içinde yer alan bu reklamlar mobilde ve bilgisayarlarda gösterilmektedir.

Hızlı Makale Reklamları

Hızlı makaleler medya organları tarafından kullanılan içeriğin hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayan bir modeldir. Hızlı makaleler içinde reklam yayınlayarak milyonlarca insana ulaşabilirsiniz.

Video İçi Reklamlar

Facebook da Youtube ve diğer video yayın siteleri gibi videoların içine reklam almanıza müsade eder. Canlı yayınlarda videolarda yayınlanacak reklamlarınız 5-15 saniye arasında olmalıdır. Fakat bu reklamlar için birçok prosedürü yerine getirmeniz gerektiğinden ajanslar ile çalışmanızı öneriyoruz.

Messenger Reklamları

Reklam yöneticisi, Power editör ya da Apı üzerinden oluşturabileceğiniz Messenger reklamları ile mesajlaşmalarda reklam oluşturabilirsiniz. Yalnızca Messenger’da konuşmanız olan insanları hedeflemenize imkan verilmektedir. Facebook’a reklam vermek için Messenger Reklam modelini deneyebilirsiniz.

Facebook Reklamlarından Sitenize Ziyaretçi Çekin

Sitenize ziyaretçi çekmenin en etkili yollarından biri olan Facebook sayfalarından yapılan paylaşımlardır. Bu sayfalara çıkılan reklamlar ile binlerce ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz. Facebook’a reklam vermek ve reklam stratejilerini belirlemek için hemen teklif hemen teklif alabilirsiniz.

Facebook’ta Reklam Nasıl Verilir?

1- Facebook’ta reklam oluşturmak için öncelikle menüden “reklam oluştur”a tıklamanız gerekmektedir. Ardından çıkan ekranda reklamı ne için vermek istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Facebook sayfanızı seçtikten sonra hedef kitle belirleme aşamasına geçebilirsiniz.

2- Hedef kitle belirleme reklam vermenin en önemli aşamasıdır. Çünkü yalnızca doğru bir strateji ile verilmiş reklamlar ile doğru kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Hedef kitleyi yaş, ülke, konuşulan dil, ilgi alanları, sektörler gibi çeşitli seçenekler arasından seçilir.

3- Hedef kitle belirlendikten sonra süre, bütçe ayarlamaları yapmalısınız. Bu ekranda para birimi, hesabın kayıtlı olduğu ülke, zaman dilimi, reklam setinin adı, plan ve bütçenizi ayarlamanız istenir.

4- Ardından teklif ve ücretlendirme sayfasından hangi kriterlere göre ödeme yapacağınızı seçmeniz gerekir. Örneğin tıklama, beğeni, görüntüleme gibi seçenekler mevcuttur. Ücretlendirme ise tıklama ya da görüntüleme başına ne kadar ücret vereceğinizi belirlersiniz. 

5- Reklam Oluşturma aşamasında reklam görselini belirlemeniz istenir. Ardından bağlantıyı ve reklam metnini girmeniz gerekmektedir. 

6- Siparişi tamamlamak için ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ödeme ekranından ödemeyi yaptıktan sonra reklamınız yayına hazırdır.

Seo Tech Facebook Reklam Ajansı'nın Avantajları

Seotech Facebook Danışmanlığının Avantajları

Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmış kadrosu ile Seotech Facebook reklamlarınızı optimize etmek, planlamak, yayınlamak ve analiz etmek gibi görevleri üstlenmektedir.

En doğru kullanıcılara en doğru reklamları yaparak sitenize ziyaretçi akışı sağlayabilir, marka ya da ürün tanıtımı yapabilir e-ticaret satışları yapabilir tüm hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Sosyal medyaya girişin anahtarı olarak görülen Facebook’ta reklam yayınlarken marka değerini arttırmayı hedefliyoruz. SEO uyumlu bir şekilde gerçekleştirdiğimiz kampanyalar ile Google aramalarındaki sonuçlarda da yükselmenizi de sağlıyoruz.

Facebook’a reklam vermek istediğinizde hedef kitleniz için en uygun zaman ve planı belirliyoruz.

Reklam üretim aşamasında metin yazarları sizi en iyi temsil eden içerikleri üretmek için çalışmaktadır. Hedef kitleniz için analiz çalışmaları ile düşük bütçelerle bile yüksek geri dönüşü hedefliyoruz. 

Sosyal Medya Reklam Hizmetlerimiz