Başınızı Ağrıtmayacak En iyi 11 Eticaret Yazılımı

Eticaret sitesi kurup satış yaparak gelir elde etmek bir çok kişinin hayalini süslemektedir. Bu adımın ilk aşamalarından birisi doğru bir eticaret yazılımı seçmektir. Başınızı ağrıtmayacak eticaret sistemini seçmek çok önemlidir çünkü eticaret yazılımı sitenizin geleceğini belirleyen büyük faktör olacaktır. Eticaret yazılımını seçerken ilk olarak bakılması gerekenler; gelişmiş ürün yönetimi, basit ve kullanıcı dostu arayüz, kargo yönetimi, sipariş takibi, ödeme sistemleri, para birimleri, kampanya yönetimi, seo altyapısı, sosyal medya entegrasyonu, tedarikçi entegrasyonu, güvenlik, tema ve eklenti desteği, gerektiğinde destek alabilmek…

Eticaret sektörüne ilk giriş yapılırken çoğu kişi tarafından daha kaliteli olduğu düşünüldüğünden dolayı ücretli eticaret yazılımı tercih edilmektedir.  Açık kaynak kodlu ücretsiz eticaret yazılımları binlerce tl verip alacağınız ücretli yazılım paketlerinden çok daha fazla gelişmiş özelliklere sahip olabilmektedir.

Başınızı ağrıtmayacak en iyi 11 eticaret yazılımını sizler için derledik;

1- Opencart

Opencart

Opencart

GNU(Genel Kamu Lisansı) ile dağıtılan Opencart Türkiyede en yaygın kullanılan eticaret sistemleridir. PHP ve MYSQL altapısını kullanan Opencart’ın Türkiyede tercih edilmesinin nedenleri arasında Türkçe desteğinin olması, ödeme sistemlerinin entegresindeki kolaylıklar, kargo yönetim bölümü, sınırsız ürün ve kategori gibi belirgin özelliklerinin olmasıdır.

Opencart’ın eklenti ve tema desteği ile sisteminizi istediğiniz yapıya koymanız oldukça kolaydır. Ücretli ve ücretsiz bulunabilen eklentiler ile istekleriniz doğrultusunda sisteminizi değiştirebiliyorsunuz. Örneğin sanal pos eklentisi desteği ile hiç bir kod yazmadan Türk Bankalarının eticaret sisteminize entegrasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli tasarıma sahip olmanız için binlerce dolar sitenize harcamadan mobil uyumlu, kullanıcı ve arama motorlarıyla uyumlu temalar bulunabilmektedir.

Opencart’ın tercih edilmesinde diğer en önemli sebeplerden birisi de arama motoru optimizasyonu dostu olmasıdır. SEO Pro Pack gibi eklentiler ile hızlıca sisteminizdeki belirgin on page seo ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrııca karşılaşabileceğiniz problemlerle ve geliştirime istediğiniz alanlarla alakalı opencart uzmanlarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 1000 TL altı bütçelere opencart ile profesyonel alışveriş siteleri hazırlayabilirsiniz.

2- Magento

Magento

Magento

PHP ve MYSQL altyapısını kullanmaktadır. Magento orta büyüklükte eticaret sitesi oluşturmanız için ideal bir çözüm sunmaktadır. Magento Community Edition, Magento Go ve Magento Enterprise Edition olmak üzere 3 adet farklı versiyonu bulunmaktadtır. Bunlardan Magento Community Edition ücretsizdir. Magento Go ve Enterprise Edition ücretsiz versiyona göre hediye kartı tanımlama, sanal mağaza yönetimi gibi farklı özellikleri vardır. Magento kullanımı biraz karışıktır. Geliştirme konusunda sınırlı düzeyde Türkçe kaynak bulunmaktadır. Türkiyede profesyonel Magento desteği konusunda zorlanabilirsiniz.

https://www.magentocommerce.com/magento-connect adresinden magento tema ve modüllerini görebilir, https://themeforest.net/category/ecommerce/magento adresinden ücretli magento temalarına bakabilirsiniz.

3- PrestaShop

Prestashop

Prestashop

Prestashop ücretsiz eticaret yazılımıdır. Php ve MySQL kullanmaktadır. Dünya çapında binlerce kullanıcısı bulunmaktadır. Prestashop ile kısa sürede profesyonel eticaret siteleri oluşturabilirsiniz.  Güçlü altyapısı bulunan prestashop online satış işlemleriniz için ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Tema ve eklenti geliştirilmesi kolaydır.

4- nopCommerce

nopcommerce

nopcommerce

Diğer eticaret yazılımlarından farklı olarak Asp.Net ve MS SQL ile geliştirilmiştir. B2B ve B2C projelerinizde kullanabileceğiniz nopCommerce ile ücretsiz eticaret yazılımına sahip olabilirsiniz. Popüler ticaret sistemleri arasına olan nopCommerce ile profesyonel altyapıya sahip eticaret 0ldukaça kolaydır. Tema ve eklenti desteği bulunmaktadır. Reebok, The North Face, Volvo gibi binlerce referansı bulunmaktadır. http://www.nopcommerce.com/ adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

5- AbanteCart

Abantecart

Abantecart

Ben sadece ürün satmak ve bu işlemler için fazla zaman harcamak istemiyorum diyorsanız AbanteCart sizler için…  Oldukça kolay kurulumu, kullanımı ve özgünlüğüyle AbanteCart ile eticaret yazılımı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. http://www.abantecart.com/ adresinden demosunu görebilir, ücretsiz indirebilirsiniz.

6- Zen Cart

zencart-eticaret

Php ve MySQL geliştirilen Zen Cart sınırsız kategori, ürün, ödeme sistemleri, indirimler, dil desteği vs gibi özellikleriyle kullanımı oldukça kolay olan eticaret yazılımıdır. Bir grup tasarımcı ve yazılım tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir. OsCommerce’den imkan alınarak oluşturulmuştur. zen-cart.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

7- Spree Commerce

Ruby on Rails geliştirilen açık kaynak kodlu eticaret yazılımıdır. Magento ile karşılaştırılmaktadır. http://guides.spreecommerce.org/developer/g adresinden geliştirilmesi hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

8- WordPress Woocommerce

woocommerce

woocommerce

Dünyanın en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemi olan wordpress üzerinde yazılan eticaret eklentisidir. Woocommerce ile wordpress siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz yada woocommerce tasarımı kullanarak komple bir eticaret sistemine sahip olabilirsiniz. WordPress gelişmiş seo desteği sunmaktadır. Yoast seo’nun wordpresss woocommerce için özel eklentisi bulunmaktadır. WordPress sisteme sahipseniz wordpress seo ayarlarını mutlaka yapmalısınız.

9- WordPress Jigoshop

Jigoshop

Jigoshop

Woocommerce alternatifi wordpress için eticaret eklentisidir. Para birimi, stok yönetimi, vergi, ödeme sistemleri gibi bütün özellikleri bulunmaktadır. Tema desteği ve popülerlik bakımından woocomerceden geri planda kalmaktadır. Gelişmiş özellikleri bulunmaktadır.

10- osCommerce

Para birimleri,  bütün tarayıcılarla uyumlu olması, entegre ödeme sistemleri, sınırsız kategori ve ürün altyapısı sunmaktadır. osCommerce.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

11- UberCart

Drupal içerik yönetim sisteminin eklentisidir. UberCart ile drupal sitenizi profesyonel eticaret yazılımına çevirebilirsiniz. Sipariş takibi, ürün yönetimi, stoklar, ödeme sistemleri gibi standart bütün özellikleri içermektedir.


Eticaret Sitesi Kurulduktan Sonra En Sık Merak Edilen Sorular

Satış Kanalları Nelerdir?

Dijital pazarlama ve reklam yollarının tamamını kullanabilirsiniz. Kesinlikle profesyonellerle çalışmalısınız.

SEO İşlemlerine Nereden Başlanması Gerekiyor?

Organik trafik elde edebilmek için arama motoru optimizasyonu yapmanız gerekiyor. Arama motoru optimizasyonuna seçtiğiniz yazılım ile başlıyorsunuz. Site içi seo eksikliklerinizi giderdikten sonra dijital pazarlama kanallarının tamamıyla paralel seo çalışmaları yürütmelisiniz. Seo sitenin yaşına, içeriğine ve bir çok unsurun göz önünde bulundurulduğu alandır.

Sosyal Medyadan Nasıl Satış Yapabilirim?

Sosyal medya pazarlama araçlarını kullanarak sosyal medya üzerinden satış yapabilirsiniz. Sitenizin içeriğine göre yapacağınız sosyal medya çalışması farklılık gösterecektir.

Kredi Kartı Entegrasyonu Nasıl Yapılır

Kredi kartı entegrasyonu yapmak için vergi levhanızın olması gerekiyor. Resmi şirket statüsünde olduktan sonra banka ile anlaşıyorsunuz. Banka sizlerde sitenizde mesafeli satış sözleşmesi, geri ödeme koşulları, ssl gibi standart isteklerde bulunacaktır.

Kargo Firmaları İle Anlaşma Sağlanması

Kargo firmaları ile anlaşma sağlayabilmeniz için ilk olarak şirket olmanız gerekiyor. Kargo firmaları gönderim sayısına göre anlaşma yapmaktadır. Kapıda ödeme için fatura kesilmesi şarttır.


Arama Motoru Optimizasyonu Uyumlu Eticaret Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Binlerce tl vererek yaptığınız sistemin altyapısı arama motorlarıyla uyumlu olmadığında organik trafik alamayabilirsiniz. Bazı durumlarda alışveriş sitelerinde seo tamamen gözardı edilebilmektedir. Eticaret projenizin bütün aşamalarında seo uzmanından profesyonel destek almanız gerekmektedir. Seo uzmanı ve seo şirketi  seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.


İletişim

Eticaret Sitenizin Arama Motorlarında Yükselmesi İçin Bizi Arayın

Seotech.com.tr olarak eticaretin her alanında deneyime sahibiz. Bizden profesyonel eticaret seo desteği alabilirsiniz.

 

 

Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir